MagnesiumPony® - 1500 g Zobacz większe

MagnesiumPony® - 1500 g

Orling

Nowe

Specjalistyczny dodatek żywieniowy zawierający magnez, cynk, lecytynę, taurynę, witaminę C i witaminy z grupy B. Związki te pozytywnie wpływają na układ nerwowy konia.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

198,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Wskazania:
 - do odżywiania i ochrony systemu nerwowego konia
 - do zmniejszenia nerwowej nadpobudliwości i drażliwości
 - eliminuje stres, uspokaja i wzmaga zdolność koncentracji

MagnesiumPony® uzupełnia przede wszystkim utratę magnezu spowodowaną reakcjami stresowymi tj. trening, transport, pobyt w obcym miejscu, kontakt z obcymi ludźmi i końmi oraz przebywanie w hałaśliwym otoczeniu, zawody. MagnesiumPony® należy podawać koniom narażonym na stres; koniom nerwowym i nadpobudliwym, koniom mającym problemy z koncentracją, koniom nadmiernie aktywnym i rychliwym.

Magnez jest niezbędnym czynnikiem dla sprawnego funkcjonowania systemu nerwowego a jego niedostatek powoduje dużą nadpobudliwość i drażliwość oraz niestabilność psychiczną. Utrata magnezu powoduje występowanie stresu w okresie treningu, zwiększonego obciążenia sportowego, transportu, pobytu w obcym miejscu, na skutek kontaktu z obcymi ludźmi i końmi oraz na skutek przebywania w hałaśliwym otoczeniu. Zapotrzebowanie na magnez jest zwiększone w okresie sezonu sportowego. Brak tego pierwiastka powoduje obniżenie koncentracji i pogorszenie koordynacji ruchowej konia w tym okresie.  Tauryna to aminokwas, który optymalizuje wzajemne oddziaływanie między mózgiem i mięśniami, redukuje psychiczne zmęczenie, które jest rezultatem długotrwałego obciążenia i pobudzenia konia.
Cynk jest elementem, który pozytywnie wpływa na centralny i obwodowy układ nerwowy.
Lecytyna wzmaga przepływ impulsów nerwowych do mózgu i wzmaga koordynację nerwowo-mięśniową.
Witamina C i witaminy z grupy B mają przeciwstresowe działanie i pomagają usunąć nerwowe dolegliwości i zmęczenie.

Skład w dziennej dawce 50g:
 peptydy kolagenowe CHP - 12300 mg, magnez - 6000 mg, cynk - 155 mg, lecytyna - 10000 mg, tauryna - 10000 mg, witamina B5 - 500 mg, witamina B6 - 500 mg, witamina B12 - 5 mg, witamina C - 500 mg

Gwarantowany skład w 1 kg:
 peptydy kolagenowe CHP - 246000 mg, magnez - 120000 mg, cynk - 3090 mg, lecytyna - 200000 mg, tauryna - 200000 mg, witamina B5 - 10000 mg, witamina B6 - 10000 mg, witamina B12 - 100 mg, witamina C - 10000 mg

Gwarantowana analiza w 1 kg:
 wilgotność 10%, związki azotu-białka (hydrolizat kolagenu) 420 g, popiół 254 g

Skład:
 hydrolizowana żelatyna kolagenowa, lecytyna roślinna, tauryna, tlenek magnezu, witamina B12, bioplex - chelat cynku, pantotenian wapnia, witamina B6, witamina C, aspartam

Dawkowanie:
 koń 500 kg - 50 g preparatu dziennie (3 miarki); źrebięta, kuce - 25 g preparatu dziennie (1,5 miarki)

Sposób użycia:
 Preparat należy podawać minimalnie przez okres 2 tygodni. Optymalnie należy podawać preparat przez okres 4 tygodni. Wskazane jest krótkoterminowe stosowanie przez 2-3 dni przed wystawieniem konia na stres (transport, zawody sportowe...). Dla zwiększenia i przyspieszenia efektu można zwiększyć dzienną dawkę do 3 razy, wówczas preparat powinien być podawany rano, w południe i wieczorem. Wskazane jest długotrwałe stosowanie.
 Dzienną dawkę należy wymieszać z karmą i dodać niewielką ilość wody, aby doszło do zmieszania preparatu z karmą.

UWAGA! Nie zawiera żadnych substancji uważanych za doping. Podawanie preparatu jest bezpieczne i nieograniczone podczas całego okresu przygotowań do zawodów, w trakcie i po zawodach.

Opakowanie: 1500 g